Search
Foreclosures
Tools
Property History
No events match the selected filters.
16 South Mt.Airy AvenueEgg Harbor Township, NJ 08234
Public Property
Last Sale Price
$100
Last Sale Date
Nov 26, 2012
Property Information
Block5701
Lot98
Qualifier---
CountyAtlantic
MunicipalityEgg Harbor Twp
Tax Map Page23
Building Details
Building Class10
DescriptionGOLF/LANDFILL
Dwellings1
ZoningRG1
Sq Footage---
Acreage4.88
Owner Mailing
Street
City / State / ZIP
Assessment
Land Value:$30,300
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$30,300
Tax History
| Year | Property taxes | Change |
|---|---|---|
| 2015 | $852 | -33.5% |
| 2014 | $1,281 | +3.1% |
| 2013 | $1,243 | +3.0% |
| 2012 | $1,206 | +4.5% |
Property History
No events match the selected filters.