Skip to content

2 Erma DriveEgg Harbor Township, NJ 08234

Built 1965

Last Sale Price
$105,000
Last Sale Date
Jul 31, 1990

Property Information

Block5703
Lot8
Qualifier---
CountyAtlantic
MunicipalityEgg Harbor Twp
Tax Map Page23

Building Details

Building Class16
Description1SF1G
Dwellings1
ZoningRG1
Sq Footage2,307
Acreage0.38

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$46,200
22%
Improvement Value:$161,000
78%
Total Assessment$207,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,949+0.2%
2024$6,937-0.4%
2023$6,966+1.8%
2022$6,840+2.8%
Property History

Property Sale

Sale
$105,000

To:

Sq Ft2,307DeedBook 5114, Page 154

Property Built

Built

Year Built: 1965