Skip to content

107 Rochelle LaneEgg Harbor Township, NJ 08234

Built 1990

Last Sale Price
$154,650
Last Sale Date
May 15, 1995

Property Information

Block5704
Lot44
Qualifier---
CountyAtlantic
MunicipalityEgg Harbor Twp
Tax Map Page23

Building Details

Building Class16
Description2SF
Dwellings1
ZoningRG1
Sq Footage1,912
Acreage0.19

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$63,400
31%
Improvement Value:$141,200
69%
Total Assessment$204,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,862+0.2%
2024$6,850-0.4%
2023$6,879+1.8%
2022$6,754+2.8%
Property History

Property Sale

Sale
$154,650

To:

Sq Ft1,912DeedBook 5815, Page 304

Property Built

Built

Year Built: 1990