Skip to content

9 Windchime RoadEgg Harbor Township, NJ 08234

Built 2002

Last Sale Price
$615,000
Last Sale Date
Mar 12, 2025

Property Information

Block5807
Lot12
Qualifier---
CountyAtlantic
MunicipalityEgg Harbor Twp
Tax Map Page23

Building Details

Building Class16
Description2SF
Dwellings1
ZoningRG1
Sq Footage2,749
Acreage---

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$61,300
21%
Improvement Value:$227,300
79%
Total Assessment$288,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$9,680+0.2%
2024$9,662-0.4%
2023$9,703+1.8%
2022$9,527+2.8%
Property History

Property Sale

Sale
$615,000

To:

DeedBook 15717, Page 9705

Property Sale

Sale
$222,050

To:

DeedBook 7211, Page 44443

Property Built

Built

Year Built: 2002