Skip to content

1 Renee DriveEgg Harbor Township, NJ 08234

Built 1993

Last Sale Price
$105,000
Last Sale Date
Mar 11, 1994

Property Information

Block5813
Lot29
Qualifier---
CountyAtlantic
MunicipalityEgg Harbor Twp
Tax Map Page23

Building Details

Building Class16
Description2SF
Dwellings1
ZoningRG1
Sq Footage1,082
Acreage0.21

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$47,700
34%
Improvement Value:$94,100
66%
Total Assessment$141,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$4,756+0.2%
2024$4,747-0.4%
2023$4,767+1.8%
2022$4,681+2.8%
Property History

Property Sale

Sale
$105,000

To:

Sq Ft1,082DeedBook 5621, Page 305

Property Built

Built

Year Built: 1993