Skip to content

2156 Ocean Hts AvenueEgg Harbor Township, NJ 08234

Commercial

Last Sale Price
$185,000
Last Sale Date
Dec 20, 2019

Property Information

Block5917
Lot4
Qualifier---
CountyAtlantic
MunicipalityEgg Harbor Twp
Tax Map Page23A

Building Details

Building Class---
Description1SM SER.GARAGE
Dwellings1
ZoningRG1
Sq Footage---
Acreage---

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$36,400
18%
Improvement Value:$165,900
82%
Total Assessment$202,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,785+0.2%
2024$6,773-0.4%
2023$6,801+1.8%
2022$6,678+2.8%
Property History

Property Sale

Sale
$185,000

To:

DeedBook 14738, Page 7332

Property Sale

Sale
$205,000
DeedBook 7207, Page 42180