Skip to content

306 Yarmouth RoadEgg Harbor Township, NJ 08234

Built 2006

Last Sale Price
$393,166
Last Sale Date
Feb 17, 2006

Property Information

Block5951
Lot3
Qualifier---
CountyAtlantic
MunicipalityEgg Harbor Twp
Tax Map Page17

Building Details

Building Class16
Description2SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage2,996
Acreage---

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$55,900
19%
Improvement Value:$238,600
81%
Total Assessment$294,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$9,878+6.1%
2024$9,307-0.4%
2023$9,346+1.8%
2022$9,177+2.8%
Property History

Property Sale

Sale
$393,166

To:

Sq Ft2,996DeedBook 12290, Page 27202

Property Built

Built

Year Built: 2006

Property Sale

Sale
$808,668
DeedBook 11970, Page 26726