Skip to content

304 Yarmouth RoadEgg Harbor Township, NJ 08234

Built 2006

Last Sale Price
$505,998
Last Sale Date
May 19, 2006

Property Information

Block5951
Lot2
Qualifier---
CountyAtlantic
MunicipalityEgg Harbor Twp
Tax Map Page17

Building Details

Building Class16
Description2SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage3,048
Acreage0.28

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$55,900
20%
Improvement Value:$230,400
80%
Total Assessment$286,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$9,603+0.2%
2024$9,585-0.4%
2023$9,625+1.8%
2022$9,451+2.8%
Property History

Property Sale

Sale
$505,998

To:

Sq Ft3,048DeedBook 12372, Page 65168

Property Built

Built

Year Built: 2006

Property Sale

Sale
$808,668
DeedBook 11970, Page 26726