Skip to content

2515 Fire RoadEgg Harbor Township, NJ 08234

Built 1948
Commercial

Last Sale Price
$250,000
Last Sale Date
Oct 30, 1997

Property Information

Block605
Lot13
Qualifier---
CountyAtlantic
MunicipalityEgg Harbor Twp
Tax Map Page8

Building Details

Building Class15
DescriptionSER.GARAGE
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage2,128
Acreage7.7

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$237,000
61%
Improvement Value:$151,600
39%
Total Assessment$388,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$13,034+0.2%
2024$13,010-0.4%
2023$13,065+1.8%
2022$12,828+2.8%
Property History

Property Sale

Sale
$250,000

To:

Sq Ft2,128DeedBook 6214, Page 76

Property Built

Built

Year Built: 1948