Skip to content

301 Spray AvenueEgg Harbor Township, NJ 08234

Built 1970

Last Sale Date
Dec 4, 2015

Property Information

Block6114
Lot1
Qualifier---
CountyAtlantic
MunicipalityEgg Harbor Twp
Tax Map Page24B

Building Details

Building Class16
Description1SF1G
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,044
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$60,000
43%
Improvement Value:$78,700
57%
Total Assessment$138,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$4,652+0.2%
2024$4,644-0.4%
2023$4,663+1.8%
2022$4,578+2.8%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1970