Skip to content

312 Drexel AvenueEgg Harbor Township, NJ 08234

Built 1970

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Feb 17, 2023

Property Information

Block6114
Lot15
Qualifier---
CountyAtlantic
MunicipalityEgg Harbor Twp
Tax Map Page24B

Building Details

Building Class16
Description1SF1G
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,264
Acreage---

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$60,700
40%
Improvement Value:$90,700
60%
Total Assessment$151,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,078+0.2%
2024$5,069-0.4%
2023$5,090+1.8%
2022$4,998+2.8%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$94,900

To:

DeedBook 5549, Page 181

Property Built

Built

Year Built: 1970