Skip to content

1114 Berry DriveEgg Harbor Township, NJ 08234

Built 1965

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Jul 19, 2005

Property Information

Block6304
Lot9
Qualifier---
CountyAtlantic
MunicipalityEgg Harbor Twp
Tax Map Page23

Building Details

Building Class16
Description1SF1G
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,947
Acreage0.32

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$74,800
36%
Improvement Value:$130,400
64%
Total Assessment$205,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,882+0.2%
2024$6,870-0.4%
2023$6,899+1.8%
2022$6,774+2.8%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$196,000
DeedBook 7550, Page 98761

Property Built

Built

Year Built: 1965