Skip to content

4 Hideaway LaneEgg Harbor Township, NJ 08234

Built 2003

Last Sale Price
$370,000
Last Sale Date
Apr 3, 2019

Property Information

Block6317
Lot2
Qualifier---
CountyAtlantic
MunicipalityEgg Harbor Twp
Tax Map Page23

Building Details

Building Class16
Description2SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage2,936
Acreage0.32

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$74,300
23%
Improvement Value:$245,100
77%
Total Assessment$319,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$10,713+0.2%
2024$10,694-0.4%
2023$10,738+1.8%
2022$10,543+2.8%
Property History

Property Sale

Sale
$370,000

To:

DeedBook 14590, Page 19041

Property Sale

Sale
$378,500

From:

To:

Sq Ft2,936DeedBook 14036, Page 14702Recorded3/8/2016

Property Sale

Sale
$315,077

To:

DeedBook 7618, Page 36825

Property Sale

Sale
$85,500

To:

DeedBook 7507, Page 75826

Property Built

Built

Year Built: 2003