Skip to content

6 Hideaway LaneEgg Harbor Township, NJ 08234

Built 2003

Last Sale Price
$266,000
Last Sale Date
Feb 27, 2015

Property Information

Block6317
Lot3
Qualifier---
CountyAtlantic
MunicipalityEgg Harbor Twp
Tax Map Page23

Building Details

Building Class16
Description2SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage2,880
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$75,500
23%
Improvement Value:$257,100
77%
Total Assessment$332,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$10,833+0.2%
2024$10,814-0.4%
2023$10,859+6.8%
2022$10,167+2.8%
Property History
Sales2

Property Sale

Sale
$266,000

To:

Sq Ft2,880DeedBook 13867, Page 11039

Property Sale

Sale
$290,615
DeedBook 7581, Page 16254

Property Built

Built

Year Built: 2003