Skip to content

13 Dorato DriveEgg Harbor Township, NJ 08234

Built 1988

Last Sale Date
Aug 7, 2013

Property Information

Block6402
Lot14
Qualifier---
CountyAtlantic
MunicipalityEgg Harbor Twp
Tax Map Page23

Building Details

Building Class16
Description2SF2AG
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage2,252
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$55,800
26%
Improvement Value:$158,100
74%
Total Assessment$213,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,174+0.2%
2024$7,161-0.4%
2023$7,191+1.8%
2022$7,061+2.8%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1988