Skip to content

5 Stoney Creek DriveEgg Harbor Township, NJ 08234

Built 1987

Last Sale Date
May 6, 2021

Property Information

Block6405
Lot26
Qualifier---
CountyAtlantic
MunicipalityEgg Harbor Twp
Tax Map Page28F

Building Details

Building Class16
Description2SF2G
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage2,576
Acreage0.32

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$84,800
31%
Improvement Value:$187,800
69%
Total Assessment$272,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$9,143+0.2%
2024$9,127-0.4%
2023$9,165+1.8%
2022$8,999+2.8%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$180,000

From:

To:

Sq Ft2,576DeedBook 13960, Page 54950Recorded9/18/2015

Property Built

Built

Year Built: 1987