Skip to content

10 Stoney Creek DriveEgg Harbor Township, NJ 08234

Built 1990

Last Sale Price
$298,900
Last Sale Date
Jul 18, 2016

Property Information

Block6404
Lot5
Qualifier---
CountyAtlantic
MunicipalityEgg Harbor Twp
Tax Map Page28F

Building Details

Building Class16
Description2SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage2,468
Acreage0.34

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$85,000
32%
Improvement Value:$180,700
68%
Total Assessment$265,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$8,912+0.2%
2024$8,896-0.4%
2023$8,933+1.8%
2022$8,771+2.8%
Property History

Property Sale

Sale
$298,900

To:

Sq Ft2,468DeedBook 14106, Page 46381

Property Sale

Sale
$46,000
DeedBook 5201, Page 201

Property Built

Built

Year Built: 1990