Skip to content

15 Stoney Creek DriveEgg Harbor Township, NJ 08234

Built 1992

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Aug 23, 2002

Property Information

Block6405
Lot31
Qualifier---
CountyAtlantic
MunicipalityEgg Harbor Twp
Tax Map Page28F

Building Details

Building Class16
Description1SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage2,778
Acreage0.45

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$85,600
29%
Improvement Value:$205,000
71%
Total Assessment$290,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$9,497+0.2%
2024$9,479-0.4%
2023$9,520+1.9%
2022$9,343+2.9%
Property History
Sales1

Property Built

Built

Year Built: 1992

Property Sale

Sale
$51,000
DeedBook 5105, Page 325