Skip to content

33 Stoney Creek DriveEgg Harbor Township, NJ 08234

Built 1994

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Jun 25, 2008

Property Information

Block6405
Lot40
Qualifier---
CountyAtlantic
MunicipalityEgg Harbor Twp
Tax Map Page28

Building Details

Building Class16
Description1SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage2,622
Acreage0.46

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$103,800
34%
Improvement Value:$199,100
66%
Total Assessment$302,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$10,159+0.2%
2024$10,141-0.4%
2023$10,184+1.8%
2022$9,999+2.8%
Property History
Sales3

Property Sale

Sale
$515,000
DeedBook 12509, Page 25289

Property Sale

Sale
$325,000
DeedBook 6906, Page 65008

Property Built

Built

Year Built: 1994

Property Sale

Sale
$57,000
DeedBook 5410, Page 301