Skip to content

20 Beaver DriveEgg Harbor Township, NJ 08234

Built 1986

Last Sale Date
Dec 4, 2015

Property Information

Block6502
Lot15
Qualifier---
CountyAtlantic
MunicipalityEgg Harbor Twp
Tax Map Page28E

Building Details

Building Class16
Description2SF1G
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage3,736
Acreage0.32

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$69,800
23%
Improvement Value:$233,500
77%
Total Assessment$303,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$10,173+0.2%
2024$10,154-0.4%
2023$10,197+1.8%
2022$10,012+2.8%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1986