Skip to content

2 W.Lakeview DriveEgg Harbor Township, NJ 08234

Built 1980

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Nov 1, 2005

Property Information

Block6504
Lot47
Qualifier---
CountyAtlantic
MunicipalityEgg Harbor Twp
Tax Map Page28

Building Details

Building Class16
Description2SF2G
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage2,649
Acreage---

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$73,400
27%
Improvement Value:$201,600
73%
Total Assessment$275,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$9,224+0.2%
2024$9,207-0.4%
2023$9,246+1.8%
2022$9,078+2.8%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$180,000
DeedBook 5970, Page 29

Property Built

Built

Year Built: 1980