Skip to content

115 Burk AvenueEgg Harbor Township, NJ 08234

Built 1970

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Aug 24, 2012

Property Information

Block6702
Lot8
Qualifier---
CountyAtlantic
MunicipalityEgg Harbor Twp
Tax Map Page24B

Building Details

Building Class16
Description1SF1G
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,209
Acreage0.33

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$60,000
42%
Improvement Value:$82,800
58%
Total Assessment$142,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$4,790+0.2%
2024$4,781-0.4%
2023$4,801+1.8%
2022$4,714+2.8%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1970