Skip to content

102 Fisher AvenueEgg Harbor Township, NJ 08234

Built 1970

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
May 4, 2000

Property Information

Block6702
Lot10
Qualifier---
CountyAtlantic
MunicipalityEgg Harbor Twp
Tax Map Page24B

Building Details

Building Class16
Description1SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,429
Acreage0.32

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$59,800
40%
Improvement Value:$89,100
60%
Total Assessment$148,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$4,994+0.2%
2024$4,985-0.4%
2023$5,006+1.8%
2022$4,915+2.8%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1970