Skip to content

308 Boston AvenueEgg Harbor Township, NJ 08234

Built 1973

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Apr 19, 2023

Property Information

Block6713
Lot15
Qualifier---
CountyAtlantic
MunicipalityEgg Harbor Twp
Tax Map Page23

Building Details

Building Class16
Description2SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,900
Acreage0.29

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$65,500
36%
Improvement Value:$116,400
64%
Total Assessment$181,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,101+0.2%
2024$6,090-0.4%
2023$6,115+1.8%
2022$6,005+2.8%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$155,000

From:

To:

Sq Ft1,900DeedBook 14245, Page 29245Recorded5/25/2017

Property Built

Built

Year Built: 1973