Search
Foreclosures
Tools
Property History
No events match the selected filters.
7 Robert Best RoadEgg Harbor Township, NJ 08234
Commercial
Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Sep 18, 1996
Property Information
Block6713
Lot2
Qualifier---
CountyAtlantic
MunicipalityEgg Harbor Twp
Tax Map Page23
Building Details
Building Class---
Description1SG WAREHOUSE
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage11.72
Owner Mailing
Street---
City / State / ZIP---
Assessment
Land Value:$145,400
40%
Improvement Value:$221,000
60%
Total Assessment$366,400
Tax History
| Year | Property taxes | Change |
|---|---|---|
| 2025 | $12,289 | +0.2% |
| 2024 | $12,267 | -0.4% |
| 2023 | $12,318 | +1.8% |
| 2022 | $12,095 | +2.8% |
Property History
No events match the selected filters.