Skip to content

114 Seaside AvenueEgg Harbor Township, NJ 08234

Built 1972

Last Sale Date
Dec 4, 2015

Property Information

Block6720
Lot1
Qualifier---
CountyAtlantic
MunicipalityEgg Harbor Twp
Tax Map Page23

Building Details

Building Class16
Description2SF1G
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,892
Acreage0.32

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$64,800
34%
Improvement Value:$126,800
66%
Total Assessment$191,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,176+0.2%
2024$6,165-0.4%
2023$6,192+1.9%
2022$6,075+2.9%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1972