Skip to content

104 Seaside AvenueEgg Harbor Township, NJ 08234

Built 1972

Last Sale Date
Dec 4, 2015

Property Information

Block6720
Lot6
Qualifier---
CountyAtlantic
MunicipalityEgg Harbor Twp
Tax Map Page23

Building Details

Building Class16
Description1SF1G
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,186
Acreage0.32

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$64,800
41%
Improvement Value:$93,200
59%
Total Assessment$158,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,299+0.2%
2024$5,290-0.4%
2023$5,312+1.8%
2022$5,216+2.8%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1972