Skip to content

1708 Mays Landing S.P.Rd(Unit T01)Egg Harbor Township, NJ 08234

Last Sale Date
Feb 1, 2016

Property Information

Block6901
Lot45
QualifierT01
CountyAtlantic
MunicipalityEgg Harbor Twp
Tax Map Page29

Building Details

Building Class---
DescriptionTOWER
Dwellings1
ZoningNB
Sq Footage---
Acreage5

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:N/A
0%
Improvement Value:$107,000
100%
Total Assessment$107,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$3,589+0.2%
2024$3,582-0.4%
2023$3,597+1.8%
2022$3,532+2.8%
Property History

Property Sale

Sale
$0