Skip to content

303 Longport Blvd.Cf41jEgg Harbor Twp, NJ

Commercial

Last Sale Price
$150,000
Last Sale Date
Jan 29, 2026

Property Information

Block9501
Lot1
QualifierC041F
CountyAtlantic
MunicipalityEgg Harbor Twp
Tax Map Page31A

Building Details

Building Class---
Description80'DOCK
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage---

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$47,500
51%
Improvement Value:$46,300
49%
Total Assessment$93,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$3,146+0.2%
2024$3,140-0.4%
2023$3,154+1.8%
2022$3,096+2.8%
Property History
Sales5

Property Sale

Sale
$150,000

To:

DeedBook 15880, Page 10356

Property Sale

Sale
$80,000

To:

DeedBook 13851, Page 3699

Property Sale

Sale
$17,236

To:

DeedBook 5316, Page 341

Property Sale

Sale
$10,500

To: