Skip to content

6 Isaacs LaneEgg Harbor Township, NJ 08234

Built 1979

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Feb 16, 2005

Property Information

Block7101
Lot115
Qualifier---
CountyAtlantic
MunicipalityEgg Harbor Twp
Tax Map Page29A

Building Details

Building Class16
Description2SF1G
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage2,172
Acreage0.32

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$64,800
33%
Improvement Value:$130,800
67%
Total Assessment$195,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,560+0.2%
2024$6,549-0.4%
2023$6,576+1.8%
2022$6,457+2.8%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$119,900
DeedBook 6265, Page 214

Property Built

Built

Year Built: 1979