Skip to content

2 Samuel DriveEgg Harbor Township, NJ 08234

Built 1979

Last Sale Price
$10
Last Sale Date
Dec 5, 2016

Property Information

Block7101
Lot126
Qualifier---
CountyAtlantic
MunicipalityEgg Harbor Twp
Tax Map Page29A

Building Details

Building Class16
Description1SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,092
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$65,100
47%
Improvement Value:$72,500
53%
Total Assessment$137,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$4,615+0.2%
2024$4,607-0.4%
2023$4,626+1.8%
2022$4,542+2.8%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1979