Skip to content

5 Isaacs LaneEgg Harbor Township, NJ 08234

Built 1980

Last Sale Price
$155,000
Last Sale Date
Oct 13, 2022

Property Information

Block7106
Lot18
Qualifier---
CountyAtlantic
MunicipalityEgg Harbor Twp
Tax Map Page29A

Building Details

Building Class16
Description2SF1G
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,932
Acreage0.32

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$64,800
37%
Improvement Value:$110,300
63%
Total Assessment$175,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,873+0.2%
2024$5,862-0.4%
2023$5,887+1.8%
2022$5,780+2.8%
Property History
Sales2

Property Sale

Sale
$155,000

To:

DeedBook 15330, Page 57114

Property Sale

Sale
$107,000
DeedBook 5248, Page 187

Property Built

Built

Year Built: 1980