Skip to content

16 Isaacs LaneEgg Harbor Township, NJ 08234

Built 1978

Last Sale Price
$98,900
Last Sale Date
Aug 18, 1995

Property Information

Block7101
Lot110
Qualifier---
CountyAtlantic
MunicipalityEgg Harbor Twp
Tax Map Page29A

Building Details

Building Class16
Description2SF1G
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,932
Acreage---

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$66,200
40%
Improvement Value:$100,400
60%
Total Assessment$166,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,588+0.2%
2024$5,578-0.4%
2023$5,601+1.8%
2022$5,499+2.8%
Property History

Property Sale

Sale
$98,900

To:

Sq Ft1,932DeedBook 5860, Page 262

Property Built

Built

Year Built: 1978