Skip to content

310 Arrowhead DriveEgg Harbor Township, NJ 08234

Built 1975

Last Sale Price
$225,000
Last Sale Date
Nov 28, 2008

Property Information

Block7203
Lot84
Qualifier---
CountyAtlantic
MunicipalityEgg Harbor Twp
Tax Map Page24E

Building Details

Building Class16
Description2SF1G
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage2,068
Acreage0.32

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$72,300
36%
Improvement Value:$130,900
64%
Total Assessment$203,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,565+0.2%
2024$6,553-0.4%
2023$6,582+1.9%
2022$6,458+2.9%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$225,000

To:

Sq Ft2,068DeedBook 12921, Page 87411

Property Built

Built

Year Built: 1975