Skip to content

110 Apples DriveEgg Harbor Township, NJ 08234

Built 1975

Last Sale Date
Dec 11, 1981

Property Information

Block7205
Lot14
Qualifier---
CountyAtlantic
MunicipalityEgg Harbor Twp
Tax Map Page24E

Building Details

Building Class16
Description1SF2G
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage2,002
Acreage---

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$73,300
34%
Improvement Value:$142,300
66%
Total Assessment$215,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,231+0.2%
2024$7,218-0.4%
2023$7,248+1.8%
2022$7,117+2.8%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1975