Skip to content

108 Apples DriveEgg Harbor Township, NJ 08234

Built 1973

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Sep 8, 2016

Property Information

Block7205
Lot15
Qualifier---
CountyAtlantic
MunicipalityEgg Harbor Twp
Tax Map Page24E

Building Details

Building Class16
Description2SF1G
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage2,068
Acreage0.34

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$72,500
32%
Improvement Value:$151,100
68%
Total Assessment$223,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,250+0.2%
2024$7,236-0.4%
2023$7,267+1.9%
2022$7,131+2.9%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1973