Skip to content

6 School House RoadEgg Harbor Township, NJ 08234

Built 1978

Last Sale Date
Jun 25, 2018

Property Information

Block7502
Lot58
Qualifier---
CountyAtlantic
MunicipalityEgg Harbor Twp
Tax Map Page24

Building Details

Building Class16
Description1SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,744
Acreage1.18

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$61,400
28%
Improvement Value:$156,000
72%
Total Assessment$217,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,042+0.2%
2024$7,029-0.4%
2023$7,059+1.9%
2022$6,926+2.9%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1978