Skip to content

206 Betsey Scull RoadEgg Harbor Township, NJ 08234

Last Sale Date
Dec 4, 2015

Property Information

Block7801
Lot1
Qualifier---
CountyAtlantic
MunicipalityEgg Harbor Twp
Tax Map Page19

Building Details

Building Class---
Description---
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage33.44

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$237,200
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$237,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,956+0.2%
2024$7,941-0.4%
2023$7,975+1.8%
2022$7,830+2.8%
Property History

Property Sale

Sale
$0