Search
Foreclosures
Tools
Property History
No events match the selected filters.
225 Asbury RoadEgg Harbor Township, NJ 08234
Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Jul 29, 2004
Property Information
Block7801
Lot11
Qualifier---
CountyAtlantic
MunicipalityEgg Harbor Twp
Tax Map Page24
Building Details
Building Class---
DescriptionPOLE BARN
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage3.12
Owner Mailing
Street---
City / State / ZIP---
Assessment
Land Value:$80,600
91%
Improvement Value:$8,000
9%
Total Assessment$88,600
Tax History
| Year | Property taxes | Change |
|---|---|---|
| 2025 | $2,972 | +0.2% |
| 2024 | $2,966 | -0.4% |
| 2023 | $2,979 | +1.8% |
| 2022 | $2,925 | +2.8% |
Property History
No events match the selected filters.