Skip to content

Harrison Avenue(Block 7902 Lot 1)Egg Harbor Township, NJ 08234

Public Property

Last Sale Price
$532,830
Last Sale Date
Jan 7, 2004

Property Information

Block7902
Lot1
Qualifier---
CountyAtlantic
MunicipalityEgg Harbor Twp
Tax Map Page11

Building Details

Building Class---
Description---
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage9.73

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$104,300
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$104,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2005$1,963+150.1%
2002$785+0.2%
2001$783+6.0%
2000$739-0.1%
Property History
Sales2

Property Sale

Sale
$532,830

To:

DeedBook 7666, Page 11862

Property Sale

Sale
$643,000
DeedBook 7314, Page 89173