Skip to content

1409 Mays Landing S.P.RdEgg Harbor Township, NJ 08234

Built 1975

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Jun 19, 2024

Property Information

Block8503
Lot32
Qualifier---
CountyAtlantic
MunicipalityEgg Harbor Twp
Tax Map Page25

Building Details

Building Class16
Description1SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,008
Acreage1.69

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$70,200
48%
Improvement Value:$76,000
52%
Total Assessment$146,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$4,654+0.2%
2024$4,645-0.4%
2023$4,665+1.9%
2022$4,576+3.0%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1975