Skip to content

22 Atlantic AvenueEgg Harbor Township, NJ 08234

Built 1925

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Jan 1, 2004

Property Information

Block901
Lot53
Qualifier---
CountyAtlantic
MunicipalityEgg Harbor Twp
Tax Map Page4G

Building Details

Building Class27
Description2SB
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,280
Acreage0.11

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$13,900
23%
Improvement Value:$46,100
77%
Total Assessment$60,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$2,012+33.4%
2024$1,509-0.6%
2023$1,517+2.5%
2022$1,481+3.8%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1925