Skip to content

102-110 Linden AvePleasantville, NJ 08232

Church/Charitable

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Nov 27, 2000

Property Information

Block125
Lot1
Qualifier---
CountyAtlantic
MunicipalityPleasantville City
Tax Map Page14

Building Details

Building Class---
Description2SB, 2SF
Dwellings1
ZoningR-50
Sq Footage4,296
Acreage0.53

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$112,000
7%
Improvement Value:$1,545,300
93%
Total Assessment$1,657,300

Tax History

YearProperty taxesChange
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$85,000
DeedBook 6427, Page 307