Skip to content

52 Dudley DriveBergenfield, NJ 07621

Built 1948

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Jun 3, 2008

Property Information

Block286
Lot11
Qualifier---
CountyBergen
MunicipalityBergenfield Boro
Tax Map Page---

Building Details

Building Class17
DescriptionF1G1.5S
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,113
Acreage0.21

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$185,300
64%
Improvement Value:$104,500
36%
Total Assessment$289,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$10,221+3.4%
2024$9,882+2.6%
2023$9,627+0.7%
2022$9,563+1.2%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1948