Skip to content

82 Dudley DriveBergenfield, NJ 07621

Built 1948

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
May 12, 2023

Property Information

Block288
Lot27
Qualifier---
CountyBergen
MunicipalityBergenfield Boro
Tax Map Page---

Building Details

Building Class17
DescriptionF1.5S
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,113
Acreage0.16

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$180,000
67%
Improvement Value:$88,800
33%
Total Assessment$268,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$9,481+6.3%
2024$8,916+2.7%
2023$8,680+0.7%
2022$8,620+1.2%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1948