Skip to content

15 North StreetBergenfield, NJ 07621

Industrial

Last Sale Price
$625,000
Last Sale Date
Feb 6, 2019

Property Information

Block343
Lot5

Sq Footage---
Acreage0.51

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$747,800
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$747,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$26,375+3.4%
2024$25,500+2.6%
2023$24,842+0.7%
2022$24,677+1.2%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$625,000

From:

To:

DeedBook 3183, Page 459Recorded2/20/2019