Skip to content

34 Coriander WayEnglewood, NJ 07631

Built 1988

Owner
---
Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Jun 7, 2021

Property Information

Block2104
Lot6
QualifierC0053
CountyBergen
MunicipalityEnglewood City
Tax Map Page1FAM

Building Details

Building Class37
DescriptionNO.19-2BR-1 BA
Dwellings1
ZoningR-E
Sq Footage---
Acreage0.09

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$85,000
46%
Improvement Value:$98,100
54%
Total Assessment$183,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,627+3.1%
2024$5,456
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1988