Skip to content

358 Mountain RdEnglewood, NJ 07631

Built 1918

Last Sale Date
Dec 14, 2015

Property Information

Block3202
Lot3
QualifierX
CountyBergen
MunicipalityEnglewood City
Tax Map Page1FAM

Building Details

Building Class20
Description2S-B-UG-UG
Dwellings2
ZoningRAAA
Sq Footage---
Acreage2.5

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$1,750,000
59%
Improvement Value:$1,203,600
41%
Total Assessment$2,953,600

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1918