Skip to content

358 Morningside AveFairview, NJ 07022

Built 1922

Last Sale Date
Feb 28, 2025

Property Information

Block414
Lot22
Qualifier---
CountyBergen
MunicipalityFairview Boro
Tax Map Page04

Building Details

Building Class45
Description2SS
Dwellings2
ZoningRB
Sq Footage1,930
Acreage0.09

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$206,600
46%
Improvement Value:$241,200
54%
Total Assessment$447,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$9,879+5.4%
2024$9,374+4.2%
2023$8,996+1.4%
2022$8,868+0.4%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1922