Skip to content

4 Charles CtLodi, NJ 07644

Built 1942

Last Sale Price
$100
Last Sale Date
Apr 21, 2022

Property Information

Block277
Lot17
Qualifier---
CountyBergen
MunicipalityLodi Boro
Tax Map Page---

Building Details

Building Class47
Description2S-F-1UG
Dwellings2
Zoning---
Sq Footage1,608
Acreage0.16

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$173,800
54%
Improvement Value:$145,700
46%
Total Assessment$319,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$10,710+2.3%
2024$10,467-0.9%
2023$10,559+0.6%
2022$10,496+1.4%
Property History
Sales2

Property Sale

Sale
$92,500

From:

To:

DeedBook 8140, Page 67NU CodeOther non-arm's-length (26)Recorded1/28/1999

Property Sale

Sale
$168,500

From:

To:

DeedBook 7843, Page 645Recorded12/19/1995

Property Built

Built

Year Built: 1942